Pochod Praha – Prčice (z Tábora a Votic)
V letošním roce jsme si zopakovali trasy stejné jako v předchozích letech, tedy z Tábora 30 km a z Votic 23 km. Tentokrát jsme vycházeli za chladnějšího a zároveň i deštivého počasí. A když se k tomu přidal místy (hlavně na kopcích) poměrně studený větřík, nebylo to v některých chvílích moc příjemné. Letošní počasí nejspíš ovlivnilo i počet pochodníků, někteří to po podívání se ráno z okna, raději vzdali. Na trasu z Tábora se vydali ti zdatnější, z Votic zase ti trošinku starší a malé děti. Obě trasy ale vedou krásnou malebnou krajinou až do Prčice. Okolí Sedlce-Prčice je známé také jako Český Merán, protože je nápadně podobné krajině kolem italského města Merano. Když jsme poprvé spatřili věž kostela sv. Vavřince v Prčici, a to na obou trasách, šlo se všem o mnoho lépe, protože jsme byli už jen kousek od cíle. Odměnou nám byl klasický plastový škrpálek (letos hnědé barvy) a horalka. Po potřebném odpočinku a doplnění energie jsme opět doprovázeni deštěm vyrazili na cestu domů. Jinak to ale bylo bezva, pojďte se příští rok unavit s námi….
trasa: 30 a 23 km
účast: 37 pochodníků
Datum poslední aktualizace: 19. 5. 2026 13:16


