Novoroční výšlap z Lásenice do Stráže
Letošní turistickou sezonu jsme zahájili tradičně první neděli po Silvestru. Vyšlápli jsme si z Lásenice do Stráže, kdy tentokrát naše kroky vedly po levém břehu řeky Nežárky. Minuli jsme mlýn Hrbkův, za kousek mlýn Vaňkův a před Dolní Lhotou mlýn Beránků. Od Dolní Lhoty jsme stále pokračovali po levém břehu, kolem studánky, kolem kempu U Skalníků, až k mostu u Hamru. Tam jsme opustili řeku a šli do kopce k „lipkám“ a pak rovnou do cíle na strážském náměstí – „Restaurace U Formana“, kde nás čekalo teplé občerstvení a chlazené nápoje. Počasí bylo opět to správné lednové – sníh, mírný mrazík, místy i chladivý větřík, ale slunečno. První letošní společné procházky se zúčastnilo 35 příznivců turistiky, včetně 5 dětí.
trasa: 6 km
účast: 35 turistů
Datum poslední aktualizace: 15. 1. 2026 10:48


